Інститут гематології та трансфузіології НАМН

Первинна профспілкова організація

Голова профспілкової організації: Бортнік Ганна Анатоліївна

Заступник голови: Мельник Олена Анатоліївна
Скарбник: Сергутіна Світлана Юріївна
Відповідальний за соціально-економічний сектор: Тимошенко Уляна Василівна
Секретар: Мироненко Галина Анатоліївна
Загальна кількість членів профспілки: 83.


Новини первинної профспілкової організації:

23 вересня 2017 р.
Проект постанови про першочергові заходи для  забезпечення соціального захисту медичних працівників та недопущення руйнаці системи охорони здоров’я в Україні.
Переглянути проект

21 серпня 2017 р.
Шановні колеги! Прохання ознайомитися з документом, що містить вимоги Профспілки працівників охорони здоров’я України до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. У випадку його підтримки, будь ласка, залишайте свої підписи в паперовому документі, який знаходиться у приймальні інституту.

10 липня 2017 р.
До уваги пенсіонерів-членів профспілки!

В газеті "Праця і зарплата" № 25 (1037) від 5 липня ц.р. надрукована стаття "Профспілки підтримали пенсійну реформу".

Звертаємо увагу, що 29 червня на консультативній  нараді членів СПО об’єднань профспілок, яка відбулась під головуванням  Голови  СПО об’єднань профспілок, Голови ФПУ Григорія Осового, виступив міністр соціальної політики України Андрій Рева. Він проінформував присутніх про основи та складові пенсійної реформи, яку розробив Уряд та має обговорити та прийняти Верховна Рада України.

У свою чергу члени СПО – представники Федерації профспілок України та її членських організацій у своїх виступах зазначили, що при деяких позитивних моментах законопроекту про пенсійну реформу, у ньому дуже багато суперечностей та кроків, які можуть привести до значного погіршення життєвого рівня та соціально-економічного стану як працюючої людини, так і тих, хто вже знаходиться на пенсії.

Під час наради пролунали конкретні, конструктивні пропозиції щодо покращення та удосконалення урядового законопроекту в інтересах людей.

Надсилаємо лист щодо позиції Профспілки до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих  актів України щодо підвищення пенсій» (реєстр. № 6614 від 21.06.2017), який вносить суттєві зміни до чинної системи пенсійного забезпечення медичних працівників.
Відкрити лист

16 січня — 30 липня 2017 р.
Незважаючи на гучні заяви нашого уряду щодо стовідсоткового фінансування бюджетних закладів в умовах підвищення мінімальної заробітної платні, фактичне забезпечення фонду заробітної плати нашого закладу на І квартал 2017 р. складає близько 30-35% від необхідного. У відповідь на різке обмеження фінансування ПК направив листи-звернення до віце-прем'єр міністра України Розенка П.В.; голови ВО "Батьківщина", Народного депутата України Тимошенко Ю.В.; Президента НАМН України Цимбалюка В. І; Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б. та Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я:

Лист-звернення до віце-прем'єр міністра України Розенка П.В.

Вельмишановний Павле Валерійовичу!

Доводимо до Вашого відома, що наш заклад, який є бюджетною організацією, в І кварталі 2017 року отримав фінансування, яке дозволяє здійснювати виплати заробітних плат тільки в межах 30-35% від необхідного об’єму (як в секторі «Наука», так і в секторі «Охорона здоров’я»).  Цитуючи Вас, що «ніяких підстав для переведення працівників бюджетної сфери та небюджетної на неповні ставки зараз немає» та «переведення бюджетників на неповні ставки через підвищення мінімальних зарплат неприпустиме», ПК інституту просить вжити необхідних заходів щодо усунення дискримінації наших працівників. Хочемо відмітити, що наша консультативна поліклініка здійснює прийом близько 20 тисяч хворих на рік, а в стаціонарі обслуговується  близько1600 пацієнтів, значна частина з яких – хворі на лейкемію та гемофілію. 

Якщо у минулому році науковці нашої установи були змушені працювати на 0,5-0,75% посадового окладу, то в І кварталі цього року зайнятість усіх працівників складе близько 0,25%. Виходячи з досвіду 2016 року, урізання бюджету НАМН призвело до відтоку вузькоспеціалізованих фахівців у інші галузі та країни, припинення вливання молодих наукових кадрів та призупинення розвитку медичної науки. Ми очікуємо та підтримуємо проведення реформ наукової сфери, але і держава повинна зробити все для збереження уже наявного наукового потенціалу, який заледве жевріє на залишках ентузіазму. Працівники непенсійного віку взагалі доведені до відчаю, так як уже не в змозі утримувати ні себе, ні свої сім’ї. Наголошуємо, що співробітники наукових медичних установ, як і інші бюджетники, також мають право на підтримання свого життєвого мінімуму. Чи Україна хоче стати посміховиськом для цивілізованого світу, виплачуючи 1200-1500 грн. на місяць своїм науковцям та лікарям?

«Наука необхідна народу. Країна, яка її не розвиває, неминуче перетворюється в колонію», Ф. Жоліо-Кюрі.

Відповідь

Лист-звернення голові ВО "Батьківщина", Тимошенко Ю.В.

Вельмишановна Юліє Володимирівно!

ПК ДУ «Інституту гематології та трансфузіології НАМН України» звертається до Вас, як впливового політика, який неодноразово демонстрував своє відповідальне відношення до проблем працівників бюджетної сфери. Ви та представники Вашої партії неодноразово приймали участь та чітко заявляли про свою позицію в акціях протесту працівників наукової галузі і робите вірні акценти щодо нашого захисту.

Незважаючи на анонсоване нашим Урядом підвищення рівня мінімальної заробітної платні, фінансування Національної медичної академії наук залишається в катастрофічному стані. Так, у І кварталі 2017 року виділені нам об’єми коштів дозволяють гарантувати працівникам нашого колективу тільки 0,25% зайнятість як в секторі «Наука», так і в секторі «Охорона здоров’я» (у минулому році науковці нашої установи були змушені працювати на 0,5-0,75% посадового окладу). Представники Уряду заявляють, що «ніяких підстав для переведення працівників бюджетної сфери та небюджетної на неповні ставки зараз немає» та «переведення бюджетників на неповні ставки через підвищення мінімальних зарплат неприпустиме». Ми очікуємо та підтримуємо проведення реформ наукової сфери, проте держава не здійснює кроків для збереження уже наявного наукового потенціалу, який заледве жевріє на залишках ентузіазму. Працівники непенсійного віку взагалі доведені до відчаю, так як уже не в змозі утримувати ні себе, ні свої сім’ї. Наголошуємо, що співробітники наукових медичних установ, як і інші бюджетники, також мають право на підтримання свого життєвого мінімуму.

Просимо Вас сприяти вирішенню фінансової кризи нашої галузі та, зокрема, нашої установи, бо точка неповернення вже зовсім поряд.

Відповідь

Лист-звернення Президенту НАМН України Цимбалюку В. І.

Відповідь

Лист-звернення до КМППОЗ

Лист-звернення до Прем'єр-міністра України Гройсмана В. Б.

Вельмишановний Володимире Борисовичу!

Доводимо до Вашого відома, що у зв’язку із критичним недофінансуванням нашого закладу колектив перебуває на межі виживання: наукова діяльність практично паралізована через неповну зайнятість працівників, відсутність коштів на реагенти, обладнання та оплату комунальних послуг. Науковці отримують 0,25% посадового окладу (що в середньому складає 2089,58 грн), а працівники практичної ланки – 0,5% посадового окладу (в середньому – 2415,13 грн).

На цей рік для нашої установи, яка виконує 8 науково-дослідних тем, виділено всього 4 млн 600 тис. грн, що становить всього 0,3% від видатків, передбачених для Національної академії медичних наук України Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Окрім того, що такий рівень фінансування на 1/3 менше ніж за 2016 рік, в ньому не закладені підвищення мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн і відповідне підвищення посадових окладів, а також новий ЄСВ-податок.

Ми розуміємо складний економічний стан у нашій державі через проведення АТО та економічну кризу, проте нам незрозуміла політика Уряду щодо наукової галузі, зокрема, нашого напрямку (гематологія та трансфузіологія). Нам відомо, що значна частина коштів, виділених Національній академії медичних наук, спрямована на окремі пілотні проекти, запропоновані Урядом (близько 200 млн), а також на грандіозні будівництва (154,7 млн грн) в окремих інститутах. Викликають подив такі витрати, коли очікувані реформи наукової галузі в більшості інститутів зводяться виключно до урізання фінансування фондів, зокрема, заробітної плати.

Хочемо нагадати Вам, що для створення науковоконкурентного продукту та для надання високоспеціалізованої допомоги нашим громадянам, попередньо необхідні чималі інвестиції в медичну наукову галузь: якісна підготовка кадрів, забезпечення обладнанням та реагентами, і, звісно, мотиваційна складова – достойна заробітна плата.

Оцінюючи ситуацію, що склалась, виникають думки або про злочинну недбалість, або, навіть, про запланований «геноцид» науковців, які, незалежно від влади, завжди будуть інтелектуальною рушійною силою нації. Ви виштовхуєте із галузі як зрілих сформованих науковців, так і активну талановиту молодь, внаслідок чого багато наукових напрямків залишаються в занедбаному стані. У 20-30-их роках минулого століття радянська влада була змушена запрошувати іноземних науковців для розвитку своєї держави, бо були знищені свої. Створюється враження, що в наш час, нажаль, подібна ситуація може повторитися.

Проблеми гематології та трансфузіології актуальні й злободенні для нашої держави. Тисячі пересічних українців, хворих на лейкемію, змушені виїжджати на лікування та трансплантації до інших країн, бо в Україні їм така можливість у повному обсязі не надається. Служба крові потребує радикальних змін та нових підходів, особливо в умовах військового конфлікту. Україна – єдина країна в Європі, що допускає трансфузії крові, необстеженої методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції). Цей метод дозволяє практично одразу після інфікування виявити геном вірусів найбільш небезпечних збудників: ВІЛ 1,2, гепатиту С, гепатиту В, парвовірусу В 19. Це дозволяє не використовувати інфіковані зразки крові для переливання. Натомість впроваджений метод імуноферментного аналізу є недосконалим, оскільки виявляє збудники вкрай небезпечних хвороб лише через 40-45 днів після інфікування. Тим самим, з мовчазної згоди держави, лікарі самі інфікують своїх громадян переливанням необстеженої сучасними методами крові, зокрема, воїнів, які стали на захист країни і були поранені, вагітних, які мали ускладнені пологи, хворих, які потребують хірургічних втручань. Вирішення всіх цих завдань потребує інвестицій, а не скорочення фінансування, та неможливе без повноцінного наукового супроводу.

Наголошуємо, що саме науковці є рушійною силою, яка забезпечує навчання, розробку та впровадження новітніх технологій на етапах спеціалізованої медичної допомоги. Країна не може дозволити собі втрачати висококваліфікованих фахівців тільки на тій підставі, що вона не вважає доцільним платити їм заробітну плату.

Сподіваємось, що теперішні високопосадовці не хочуть бути вписані в історію України як такі, що остаточно знищили українську науку!

Очікуємо кардинальних якісних реформ науки та конструктивних державних рішень, підкріплених відповідною фінансовою складовою, а також, зокрема, негайного вирішення проблеми поточного фінансового забезпечення нашої установи.

Лист-звернення голові деп. гр. "Воля народу" Москаленко Я. В.

Відповідь


8 грудня 2016 р.
На виконання постанови Президії ФПУ  «Про позицію і дії ФПУ, її членських організацій на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на комунальні послуги та подальші дії ФПУ» та Рішення ІІІ Пленуму Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я від 2 грудня 2016 року, 8 грудня 2016 року  було  проведено Всеукраїнську акцію протесту з пікетуванням Верховної Ради України на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників в умовах реформування галузі, зростання цін на енергоносії та тарифів на ЖКГ з метою врахування в проекті Державного бюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

Резолюція мітингу Всеукраїнської акції профспілок

РЕЗОЛЮЦІЯ
мітингу Всеукраїнської акції профспілок

У зв’язку із шоковим підвищенням ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги, 6 липня ц.р. під час Всеукраїнського маршу протесту профспілки від імені мільйонів трудівників ВИМАГАЛИ від Уряду, Верховної Ради України, роботодавців адекватного підвищення заробітної плати, погашення її заборгованості перед працівниками, належного соціального захисту пенсіонерів, студентської молоді, справедливої реформи оплати праці задля подолання бідності.

Профспілки закликали Уряд, парламент і роботодавців до спільного пошуку ефективних заходів для недопущення подальшого зниження рівня життя населення.

За 5 місяців активних переговорів, боротьби за право трудової людини на гідне життя зроблено перші кроки для реалізації профспілкових вимог. Укладено Генеральну угоду – загальнодержавний соціально-трудовий контракт на захист працівників. За участю сторін соціального діалогу створено Національний комітет з розвитку промисловості.

Урядом на вимогу профспілок осучаснено «споживчий кошик», ініційовано двократне підвищення мінімальної заробітної плати до рівня фактичного прожиткового мінімуму, що у разі реалізації виведе за межу бідності 3,7 млн працівників та забезпечить зростання заробітної плати.

Проте низка ВИМОГ Маршу протесту профспілок залишилась невиконаною: зростають ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги, не погашено 2 млрд. гривень боргів із заробітної плати, не відновлено право працівників на пільгове пенсійне забезпечення за Списками № 1 і № 2, у проекті Держбюджету обмежуються пенсії, стипендії, соціальні виплати.

ВИМАГАЄМО ВІД ВЕРХОВНОЇ РАДИ І УРЯДУ УКРАЇНИ:

 1. Встановити з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату на рівні реального прожиткового мінімуму, розрахованого на базі оновленого «споживчого кошика» – 3200 грн, забезпечити відповідні видатки у Державному бюджеті–2017.
  Вжити конкретні дії для розвитку ефективного, конкурентоспроможного національного виробництва. Зменшити податкове навантаження для малого та середнього підприємництва з метою його збереження.
 2. Знизити ціну на природний газ, тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням платоспроможності громадян, забезпечити прозорість і контроль за ціноутворенням.
 3. При реформуванні оплати праці забезпечити справедливий розподіл результатів праці, запровадити галузеві стандарти оплати праці, дотримання  конвенцій  МОП, Європейської соціальної хартії.  Вилучити  із  законопроекту  № 5130 норми щодо звуження гарантій оплати праці, стипендіального і пенсійного забезпечення, втручання в автономне право сторін визначати умови оплати праці.
 4. Забезпечити в Держбюджеті–2017 кошти для встановлення І тарифного розряду ЄТС у розмірі, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати та відповідне фінансування праці 3 млн працівників бюджетної сфери.
 5. Не допустити руйнування системи стипендіального забезпечення – стипендію кожному встигаючому студенту.
 6. Для ліквідації заборгованості із заробітної плати невідкладно ухвалити законодавчі акти, спрямовані на посилення захисту економічних прав працівників, заснування спеціальної «гарантійної установи виплати боргів», відповідно до європейської практики і конвенцій МОП.
 7. Повернути до 1 січня 2017 року десяткам тисяч працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, безпідставно скасоване право на достроковий вихід на пенсію (Списки № 1 і № 2).
 8. Забезпечити у 2017 році підвищення мінімальної пенсії з урахуванням фактичного прожиткового мінімуму, провести осучаснення раніше призначених пенсій, скасувати існуючі обмеження на їх виплату для осіб, які продовжують працювати.
 9. Повернути у 2017 році працівникам право на санаторно-курортне лікування та дитяче оздоровлення за рахунок коштів соцстрахування. Ухвалити на поточній сесії законопроект № 2245.
 10. Не допустити руйнації і комерціалізації охорони здоров’я, закриття закладів та звільнення працівників, порушення конституційного права громадян на доступну медичну допомогу.

Вимагаємо від влади І БІЗНЕСУ СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ПОВНОЇ І ПРОДУКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ ПРАЦЕЗДАТНОГО НАСЕЛЕННЯ, забезпечення гідного життя працюючих та членів ЇХ сімей, соціального захисту пенсіонерів, ветеранів, студентів.

ЗАКЛИКАЄМО УРЯД ТА РОБОТОДАВЦІВ ДО ДІЄВОГО СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ З ПРОФСПІЛКАМИ З МЕТОЮ КАРДИНАЛЬНОГО ПІДВИЩЕННЯ З 1 СІЧНЯ 2017 РОКУ ОПЛАТИ ПРАЦІ Та ВПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ.


Пошук по сайту