Інститут гематології та трансфузіології НАМН

Група імуногематології

Керівник — кандидат медичних наук, старший науковий співробітник ПАВЛЮК Раїса Пантелеймонівна.
тел.: (044) 440-30-22;
електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Історична довідка

Підрозділ як самостійна структура виділився із складу лабораторії цитології та імунології у 2005 р. До 1996 року існувала  лабораторія імуногематології та тканинного типування, яку реорганізували в лабораторію імунології і групу імунного типування. Група сформована у зв’язку з необхідністю розвитку цього напрямку для трансфузіологічної, гематологічної та акушерської практики, а також для впровадження сучасних технологій та методів імуногематологічної діагностики в лабораторну службу.

Атестація

На підставі Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» група атестована на технічну компетентність з правом проведення вимірювань показників об’єктів відповідно до галузі акредитації.  Свідоцтво про атестацію № ПТ – 352/15 видане 01.10.2015 р.

Фахівці

ПАВЛЮК Раїса Пантелеймонівна МИРОНЕНКО Галина Анатоліївна ТИМОШЕНКО Уляна Василівна
канд. мед. наук,
ст. наук. співроб.
ПАВЛЮК Раїса Пантелеймонівна
канд. мед. наук.,
наук. співроб.
МИРОНЕНКО Галина Анатоліївна

наук. співроб.
ТИМОШЕНКО Уляна Василівна

Основні напрями роботи:

  • діагностика і прогноз складних випадків імуноконфліктної вагітності та гемолітичної анемії новонароджених;
  • ідентифікація антитіл та визначення ступенів ризику гемолізу при автоімунній гемолітичній анемії;
  • вивчення механізмів імунного цитолізу, зокрема, гемолізу (комплементзалежного та незалежного від комплементу);
  • вивчення змін функціональних та фізико-хімічних властивостей еритроцитарної мембрани при гемолітичних ускладненнях різного генезу;
  • вивчення розподілу еритроцитарних антигенів української змішаної популяції Центрально-Української геногеографічної зони як необхідний етап планування донорства;
  • вивчення еритроцитарних антигенів – генетичних маркерів гематологічних захворювань;
  • визначення ролі імуногематологічних факторів у патогенезі гемобластозів;
  • виконує функції референс-лаботорії по впровадженню у практику лабораторій ЗОЗ та СПК гелевої технології, що дозволяє підвищити якість імуногематологічних досліджень і, зокрема, підвищити безпеку гемотрансфузійної терапії.

Науково-організаційна робота:

надання практичної і методичної допомоги фахівцям лікувальних установ, працівникам служби крові України з питань ізосенсибілізації та визначення трансфузійно значимих еритроцитарних груп крові ізосерологічних систем АВ0, Резус, Келл та ін. шляхом індивідуальних консультацій, проведення науково-практичних семінарів та курсів стажування, випуск науково-методичної літератури. За період існування групи отримано 7 Патентів на корисну модель, на підставі яких успішно здійснено 18 впроваджень у закладах служби крові та лікувальних установах. За участі спвробітників підрозділу у 2008р. видано монографію «Переливание крови (история, биологические аспекты, факторы совместимости, осложнения)», методичні рекомендації «Порядок проведення імуногематологічних досліджень крові донорів і реципієнтів у закладах служби крові та в лікувально-профілактичних закладах» (2010р.), книгу «Національне крівництво з виробничої трансфузіології для закладів, підрозділів та лабораторій служби крові» (2015р.), опубліковано 90 друкованих праць у періодичних виданнях, 4 нововведення, одну технологію та інформаційний лист.

Просвітницька діяльність

З метою розширення уявлення населення щодо проблематики груп крові опубліковано 6 інтерв’ю в друкованих виданнях та здійснено 4 виступи на телебаченні.

Пошук по сайту